Polski, Matematyk, Angielski, Niemiecki

Władysław Broniewski – Biografia, życiorys, twórczość

Władysław Broniewski – poeta, publicysta, krytyk literacki. Urodził się w 1897 r. w Płocku w inteligenckiej rodzinie o patriotycznych tradycjach.

W latach 1905-15 uczył się w Gimnazjum Płockim, w szkole, która uzyskała prawo do nauczania w języku polskim. Działał w młodzieżowych organizacjach niepodległościowych, w czasie I wojny światowej walczył jako ochotnik w Legionach Polskich. Brał także udział w wojnie polsko-radzieckiej. W latach 1921-24 Broniewski studiował na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Debiutował przekładem wiersza Majakowskiego Poeta robotnik.