Karol Dickens – Opowieść wigilijna – Opinie na temat Bożego Narodzenia według różnych bohaterów Opowieści wigilijnej

Opinia Scrooge'a:

Święta Bożego Narodzenia są terminem płacenia rachunków. – Scrooge przed przemianą

Wiwat Boże NarodzenieScrooge po przemianie

Na początku, Scrooge niecierpiał Bożego Narodzenia, bo wtedy nie mógł zarabiać pieniądzy. Po przemianie, okres świąteczny stał się dla niego najpiękniejszym czasem.

Opinia kancelisty:

Wesołych Świąt moje dzieci! Daj nam, Boże zdrowo i szczęśliwie doczekać przyszłej wigilii.

Kancelista uwielbiał wigilię, był to dla niego czas milości, ciepła rodzinnego oraz przebaczania.

Opinia siostrzeńca:

Święta Bożego Narodzenia jest to dla mnie najpiękniejsza chwila w roku.

Siostrzeniec zawsze hucznie świętował Boże Narodzenie i pragnął je spędzić z całą rodziną.