J.K. Rowling – Harry Potter – recenzja książki

Harry Potter J.K. Rowling to książka, która przez ostatnie lata stała się popularna na całym świecie. Czytają ją nie tylko dzieci i młodzież, ale także i dorośli. Jeśli wszyscy tak ją uwielbiają, to na pewno czymś musiała sobie na to zasłużyć.

To prawda, ta powieść sprawia, iż szczególnie dzieci, które kochają komputery same sięgają po przygody małego czarodzieja.

Po prostu odrywają się od rzeczywistości i przenoszą w świat magii. Z ciekawością śledzą losy Harrego i jego godnych podziwu przyjaciół. Bohaterowie są również bliscy nam – wyzwalają chęć naśladowania. Zawsze pełni nadziei i dynamiki. Przeżywają oni bowiem niezwykle ciekawe i bardzo zaskakujące przygody. Niekiedy bawią czytelnika do łez, albo wywołują strach. Zdarzenia są bardzo trudne do przewidzenia, dzięki temu nie sposób nudzić się czytając tę powieść.

Harry Potter to książka bardzo interesująca, zapewnia miłe spędzenie czasu, sprawia, że czytelnik przeżywa wspaniałą przygodę. Pobudza naszą wrażliwość, podaje wzorce postępowania, pozwala przeżyć interesujące zdarzenia i uczy współodczuwania smutku, radości, zachwytu i bólu.