Mały Książę – Bohaterowie – Antoine de Saint-Exupery

Mały Książę – główny i tytułowy bohater utworu. Jest to mały, jasnowłosy chłopiec o kędzierzawej czuprynie, który mieszkał samotnie na maleńkiej planecie B-612. Największym zagrożeniem dla jego planety były ogromne drzewa, baobaby, dlatego chłopiec niszczył je, by korzenie nie rozsadziły jego planety.

Mały Książę był miłym, czarującym dzieckiem, nieco zamkniętym w sobie, poznającym Ziemię i ludzi. Pragnął znaleźć przyjaciela i w końcu znalazł go w osobie pilota. Był bardzo ufny, sam nigdy nie kłamał i szanował poglądy innych. Nikogo nie krytykował i nie potępiał. Bardzo interesowało go życie na Ziemi, zadawał więc wiele dociekliwych pytań, domagając się wyczerpujących odpowiedzi.

Na swojej planecie miał ukochaną różę, był wobec niej niezwykle opiekuńczy i troskliwy. Przeszedł podczas rocznej wędrówki wewnętrzną przemianę. Poznał wartość miłości i przyjaźni. Dopiero na Ziemi przekonał się, że jego róża jest dla niego jedyną na świecie. Ponieważ ją oswoił, czuł się za nią odpowiedzialny. Zrozumiał, że nie powinien jej opuszczać, lecz był jeszcze zbyt młody, by umieć ją kochać. Zdecydował się na powrót do niej na swoją planetę.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.