Zemsta – Recenzja filmu – Andrzej Wajda

Na lekcji języka polskiego wraz z całą klasą oglądaliśmy adaptację filmową dramatu Aleksandra Fredry Zemsta. Wyreżyserował go Andrzej Wajda w 2002 r.

Fabuła filmu obejmuje przede wszystkim kłótnię dwóch szlachciców – Rejenta i Cześnika. W filmie zostało ujętych większość najważniejszych scen. Trudno jest odnieść wrażenie, że jakiś wątek został pominięty. Bez trudu można było zauważyć, iż jest to komedia. Rzeczywiście, film potrafił wielokrotnie rozbawić widza do łez.

Na uwagę zasługuje gra aktorów. W rolę Cześnika wcielił się znakomity Janusz Gajos, zaś rolę Rejenta Milczka odtworzył Andrzej Seweryn. Oczywiście na uwagę zasługuje ciekawa postąć Papkina, którego zagrał Roma Polański. Oprócz tych wspaniałych aktorów wystąpili również: Cezary Żak, Agata Buzek, Daniel Olbrychski czy Katarzyna Figura. Dawno nie widziałem tak świetnej obsady złożonej z plejady polskich gwiazd. Oczywiście nikt nie zawiódł, a dał wyraźny popis umiejętności aktorskich.

Film Andrzeja Wajdy zasługuje na szczególną uwagę i podziw. Powinni po niego sięgać nie tylko uczniowie, ale również dorośli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.