Rok 1984 – Bohaterowie – George Orwell

  • Winston Smith – główny bohater powieści, 39-letni urzędnik państwowy w Departamencie Archiwów Ministerstwa Prawdy. Jego praca polega na przerabianiu artykułów prasowych, by nie były sprzeczne z propagandą Wielkiego Brata.

Pewnego dnia poznaje piękną Julię, zakochuje się w niej z wzajemnością. Spotyka się z nią potajemnie poza miastem, oboje tęsknią za wolnością, buntują się przeciwko ograniczaniu swobody i niezależności. Winston (a wraz z nim i Julia) nawiązują współpracę z opozycją. Szybko zostają zdemaskowani, aresztowani i uwięzieni. Po okrutnych torturach bohater wyrzeka się miłości do Julii i nie myśli już o buncie.

  • Julia – piękna, 26-letnia dziewczyna, o ciemnych, gęstych włosach i zgrabnej, wysportowanej sylwetce. Swoim wyglądem przykuwa uwagę mężczyzn. Podobnie jak Winston pracuje w Ministerstwie Prawdy, w Departamencie Literatury. Mieszka w hotelu robotniczym, uwielbia dobrą zabawę i rozrywkę, dlatego marzy o wyzwoleniu się spod kontroli Wielkiego Brata, sprzeciwia się wszelkim zakazom.

Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.