Matura pisemna rozszerzona – opowiadanie – angielski

Jak napisać opowiadanie? To pytanie zadaje sobie co roku tysiące maturzystów, którzy przystępują do matury pisemnej z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Z pozoru, ta długa forma wypowiedzi wydaje się trudna do opanowania, ale w rzeczywistości, dzięki odpowiedniemu treningu, szybko powinna się stać dla Ciebie czymś łatwym do stworzenia!

Zacznijmy od tego, że opowiadanie to forma wypowiedzi pisemnej, która ma celu przedstawienie jakiegoś wydarzenia, zrelacjonowanie go. Jest to najbardziej lużna forma wypowiedzi spośród wszystkich, które mogą pojawić się na maturze. Wymaga od zdającego, aby potrafił zaciekawić czytelnika, by ten mógł wczuć się w atmosferę opowiadania.

Dziś, specjalnie dla wszystkich maturzystów, zebraliśmy masę wskazówek od A do Z – jak należy poprawnie stworzyć opowiadanie na maturze. Uwierz, że jeśli przerobisz wszystkie artykuły, których zbiór podany jest poniżej, Twoja wiedza na temat poprawnego napisania opisu wzrośnie diametralnie i odtąd, kwestia ta stanie się dla Ciebie przysłowiową pestką!

Pamiętaj jednak, że doskonałość wymaga ciężkiej pracy. Jeśli naprawdę pragniesz zdobyć wiele punktów na maturze z angielskiego z części pisemnej, musisz włożyć wysiłek w odpowiednie przygotowanie. Przeczytaj wszystkie wskazówki dokładnie, powoli, zrób notatki, a nawet wydrukuj bądź przepisz niezdbędne kwestie. Potem będzie już tylko lepiej!

Schemat, plan opowiadania  -> TUTAJ

Ocena treści opowiadania na maturze z angielskiego, czyli jak będziesz oceniany -> TUTAJ

Tytuł opowiadania na maturze z angielskiego -> TUTAJ

Plan opowiadania na maturze z angielskiego -> TUTAJ

Język używany przy tworzeniu opowiadania na maturze z angielskiego -> TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.