Wizyta starszej pani – Streszczenie – Friedrich Durrenmatt

Główna bohaterka książki Friedrich Durrenmatt Wizyta starszej pani – Klara Zachanassian przyjeżdża po wieloletniej nieobecności do znrujnowanego i biednego miasteczka Gullen, gdzie niegdyś mieszkała. Wówczas była biedna, zakochana w przystojnym i uwodzicielskim Alfredzie Ilu, który ją porzucił i ożenił się z właścicielką sklepiku z drobną galanterią. Klara zaś sprzedawała swe ciało w hamburskim burdelu, gdzie znalazł ją i zakochał się w niej posiadacz złóż ropy, stary miliarder Zachanssian. Klara wyszła za niego za mąż, a po jego śmierci wychodziła za kolejnych, bogatych mężczyznach, w ten sposób została milionerką.

Mieszkańcy Gullen zorganizowali powitalną uroczystość na cześć Klary w nadziei, że Klara wydźwignie miasteczko z nędzy. Wśród komitetu powitalnego jest znany i szanowany Alfred Ill, który jak twierdzi, niegdyś był najlepszym przyjacielem Klary. Wszyscy liczą, że dzięki jego protekcji starsza pani odwróci na lepsze los miasteczka. Obiecywali mu, że w najbliższych wyborach uczynią go burmistrzem.

Klara bardzo miło i życzliwie rozmawiała zarówno z Illem, jak i burmistrzem, pastorem, policjantem i innymi mieszkańcami.

Strony: 1 2 3

2 komentarze to “Wizyta starszej pani – Streszczenie – Friedrich Durrenmatt”

  1. Jelon pisze:

    Bardzo wymowny tekst streszczenia. Mysle ze po przeczytaniu wiekszosc uzna ze trzeba obejrzec ten film 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.