Napisz opowiadanie o zabawnej sytuacji z życia szkolnego – Opowiadanie

Posłuchajcie opowieści o tym, co zdarzyło się w naszej szkole.

Pewnego słonecznego dnia, kiedy mieliśmy godzinę wychowawczą, pani niespodziewanie wprowadziła do klasy nieznajomego nam chłopca. Wychowawczyni oznajmiła, iż będzie o naszym nowym kolegą z klasy. Łukasz, bo tak nazywał się przybyły, początkowo wydawał się nieśmiały i grzeczny. Jednakże w tydzień później, kiedy zdążył oswoić się z nową szkołą, pokazał swoje prawdziwe oblicze. Ze wstydliwego chłopca zamienił się w niezwykle niegrzecznego łobuziaka. Często między nim, a innymi dochodziło do bójek. Wszyscy nauczyciele oraz uczniowie skarżyli się na jego wybryki.

Oprócz tego, Łukasz nigdy nie szanował swoich rzeczy. Zawsze brudził ubrania, a także rzucał swym plecakiem. Robił tak na szczęście tylko do czasu.

Pewnego razu po prostu zapomniał, iż w teczce znajduje się szklana butelka z sokiem marchewkowym. Gdy rzucił plecak, wszyscy usłyszeli głośny huk. Natychmiast poderwaliśmy się  z miejsca, aby sprawdzić, co się stało. Od razu spostrzegliśmy wypływający przez szpary plecaka sok. Łukasz szybko też zajrzał do środka. Okazało się, iż wszystkie książki i zeszyty są zaplamione. Niespodziewanie chłopak zaczął rzewnie płakać, jak małe dziecko. Po prostu nie wierzyliśmy własnym oczom. Największy chwat i mocarz w klasie teraz głośno ryczł, bezradnie załamując ręce.

Ta sytuacja rozbawiła nas do łez. Szybko powiadomiliśmy wychowawczynię o całej historii. Pani stwierdziła, że nie widzi innego rozwiązania jak tylko takie, iż Łukasz musi iść do domu i przepisać wszystkie zeszyty. Od tej pory chłopak poprawił swe zachowanie i nigdy już nie starał się w taki sposób zaimponować kolegom.