Matura pisemna rozszerzona – opis – angielski

Jak napisać opis? To pytanie zadaje sobie co roku tysiące maturzystów, którzy przystępują do matury pisemnej z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Z pozoru, ta długa forma wypowiedzi wydaje się trudna do opanowania, ale w rzeczywistości, dzięki odpowiedniemu treningu, szybko powinna się stać dla Ciebie czymś łatwym do stworzenia!

Zacznijmy od tego, że opis to forma wypowiedzi pisemnej, która ma celu przedstawienie właściwości, cech, elementów jakiegoś miejsca, przedmiotu lub istoty żywej. Opisywać możemy również jakieś zdarzenie – jego czas, miejsc, przebieg. Opis jest często częścią składową innej formy wypowiedzi jak np. listu czy artykułu.

Dziś, specjalnie dla wszystkich maturzystów, zebraliśmy masę wskazówek od A do Z – jak należy poprawnie stworzyć opis na maturze. Uwierz, że jeśli przerobisz wszystkie artykuły, których zbiór podany jest poniżej, Twoja wiedza na temat poprawnego napisania opisu wzrośnie diametralnie i odtąd, kwestia ta stanie się dla Ciebie przysłowiową pestką!

Pamiętaj jednak, że doskonałość wymaga ciężkiej pracy. Jeśli naprawdę pragniesz zdobyć wiele punktów na maturze z angielskiego z części pisemnej, musisz włożyć wysiłek w odpowiednie przygotowanie. Przeczytaj wszystkie wskazówki dokładnie, powoli, zrób notatki, a nawet wydrukuj bądź przepisz niezdbędne kwestie. Potem będzie już tylko lepiej!

Schemat, plan opisu  -> TUTAJ

Ocena treści opisu na maturze z angielskiego, czyli jak będziesz oceniany -> TUTAJ

Jak stworzyć opis osoby, na czym polega opisywanie osób -> TUTAJ

Przydatne zwroty, wyrażenia, które możesz wykorzystać przy pisaniu opisu osób -> TUTAJ

Język używany przy tworzeniu opisu -> TUTAJ

Jak stworzyć opis przedmiotu, miejsca, budowli i wydarzenia -> TUTAJ

Przydatne zwroty, wyrażenia, które możesz wykorzystać przy opisie przedmiotów, miejsc, budowli i wydarzeń -> TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *