Kwiatki św. Franciszka z Asyżu

Kwiatki św. Franciszka z Asyżu to zbiór 53 krótkich opowieści o św. Franciszku. Są one jednym z głównych źródeł wiedzy o jego życiu i nauczaniu.

Św. Franciszek to właściwie Giovanni Bernardone, urodzony około 1182 r. w Asyżu. Był synem zamożnego kupca włoskiego i Francuzki. W 1206 r. wbrew woli ojca rozdał swój majątek ubogim, wędrował po kraju ucząc prostej, dziecięcej miłości do świata, ludzi i wszelkiego stworzenia. Wiele czasu spędzał na samotnych modlitwach i kontemplacji piękna przyrody. Nawoływał do surowego i bezwzględnego ubóstwa oraz wierności ewangelicznym nakazom miłosierdzia.

Miał wielu uczniów i zwolenników, założył Zakon Braci Mniejszych – franciszkanów. Cechowała go ogromna radość życia oraz wielka miłość do natury.

Strony: 1 2