Jan Twardowski – Biografia, życiorys, twórczość

Jan Twardowski – ksiądz, poeta, twórca poezji religijnej. Urodził się w 1915 roku w Warszawie. Ojciec jego było wysokim urzędnikiem. Dwa lata przed wybuchem II wojny światowej rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie okupacji był żołnierzem Armii Krajowej, uczestniczył w powstaniu warszawskim.

W 1945 r. wstąpił do seminarium duchownego, jednocześnie kontynuował studia polonistyczne, które ukończył w 1947 r. Rok później ukończył seminarium. Pracował jako wikariusz w Żbikowie koło Pruszkowa i w parafiach warszawskich, jednocześnie był katechetą w ośrodku dla dzieci upośledzonych. W 1959 roku został rektorem kościoła sióstr Wizytek w Warszawie. Funkcję tę pełnił przez wiele lat. Zmarł w Warszawie 18 stycznia 2006 r.

Strony: 1 2